środa, 22 lutego 2017

Moja pierwsza StopChwilka

16 maja 2013 roku moje pierwsze, dosłownie i w przenośni, zatrzymanie  na osi czasu. Moja pierwsza, wymuszona przez przypadek StopChwilka. Nagle dotychczasowe, wypełnione pośpiechem, ogromem zdarzeń, zadań i zobowiązań życie zatrzymało się na kilka godzin.Potem rozpoczęło nowy bieg. Przewartościowane odsłoniło to, co przedtem umknęło mojej uwadze i pokazało to, co nie zostało prawdziwie i pięknie "przeżyte", bo... za szybko biegłam.Wtedy narodziła się myśl, aby założyć bloga. Na początku chciałam go nazwać "Pięknie żyć", potem "Moje radostki" aż w końcu nagły impuls i jest "StopChwilka". Chcę pisać o ulotnych wrażeniach, jakie niesie przeczytana książka, obejrzany film, spotkany człowiek, przeżyte zdarzenie. Chcę pokazać moje twórcze StopChwilki a także sięgnąć do przeszłości, w poszukiwaniu wspomnień, inspiracji i wzorców. Przeżywanie "chwilek" w oderwaniu od zwykłej codzienności, to doskonała terapia i sposób na ciągłe odkrywanie i doskonalenie  siebie. Po co? Aby pięknie żyć, codziennie znajdować małe "radostki"i przeżywać swoje "StopChwilki".

14 komentarzy:

 1. Bo we wszystkim co nas spotyka zawsze można znaleźć coś pozytywnego, moja StopChwilka była rok później ;-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nic nie dzieje się bez przyczyny, trzeba tylko odczytać przesłanie.Czy nam się udało?
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. Tytuły "Pięknie żyć" i "Moje radostki" również bardzo mi się podobają:))

  OdpowiedzUsuń
 4. Wypadło na StopChwilkę, która jak zbiory w matematyce zawiera Pięknie Żyć, Moje radostki i kilka innych.Mam nadzieję,że nie będzie nudno.

  OdpowiedzUsuń
 5. Witaj w "naszej bajce" :)

  Masz rację, zdecydowanie za szybko "biegniemy"...

  No i muszę ci powiedzieć, że masz fajną "chrzestną" bloga.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Więc zatrzymajmy się na chwilę.Naprawdę warto.Matka Chrzestna jest super.Chyba podobne fale.

   Usuń
 6. cieszmy się każdym dniem i przeżytą chwilą ...

  OdpowiedzUsuń
 7. I wszystko już wiem :)))) Kradnę Cię do listy moich ulubionych :D

  OdpowiedzUsuń
 8. Kochana Marysiu, przeczytałam Twojego bloga "od deski do deski" i jestem zauroczona jego klimatem. Zostaję tu na dłużej.

  OdpowiedzUsuń
 9. Z przyjemnością poddałam się lekturze bloga i wspaniałym zdjęciom. Bardzo podobają mi się Twoje chwilki zatrzymane w kadrze, wysmakowane prace i klimatyczne wnętrza. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 10. Pięknie napisane. Faktycznie, czasem potrzebujemy takiej "stop chwili", zatrzymania, by przewartościować wszystko na nowo :)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 StopChwilka , Blogger